IOS için The Sims Mobile hilesi

Evet, EA oyuncularıbın artık favorisi haline gelen The Sims Mobile’ın hilesi çıktı. Ama sadece androide mi? Tabii ki hayır! Artık IOS için de Sims Mobile hilesi var! Ve bu yazıda bu hileyi nasıl indireceğinizi anlatacayım. Ve merak etmeyin, güvenilir. Ben de kullanıyorum 😜.

UYARI: Başlamadan önce Game Center’a bağlı olduğunuzdan emin olun.

  1. Sims Mobile’ı App Store’dan indiriyoruz ve başlatıyoruz. Eğer öğreticiyi geçmiş bir şekilde zaten sims mobile’ı oynadıysanız ya da oynuyorsanız 3. maddeye geçin.
  2. Oyunu başlatın ve öğreticiyi tamamlayın. Bu kısım çok önemli! Bahçecik’te size verilen görevi bitirince sağdaki menüden oyunun Game Center’a bağlı olduğundan emin olun.
  3. Şimdi The Sims Mobile’ı silin
  4. Simdi www.tutuapp.com a girin. Install now seçeneğine basın. Aşağıda bir menü açılacak. Onu kapatmayın! Ve ekranda çıkan seçenekte Yükle seçeniğini seçin.
  5. Birazcık aşağı kaydırın ve aşağıdaki Trust Now seçeneğini seçin.
  6. Açılan sekmedeki doyayı indirin. Merak etmeyin, bu bir sertifika.
  7. Ayarlar>Genel>Aygıt Yönetimi>Chinia Television Information Tech… ten Güven seçeneğini seçin.
  8. Ana ekrana dönün ve uygulamanın yüklenmesini bekleyin.
  9. Uygulamaya girin ve arama sekmesine The Sims Mobile Hack yazın. İki tane Sims mobile ikonlu uygulama çıkacaktır sonuçların arasından. Biri normal, diğeri hack. The Sims Mobile Hack adlı uygulamayı indirin. İndirme süreci uzun sürebilir.
  10. Uygulama inince oyuna girin. Siminizi rastgele oluşturun. Oyun başlayınca kapıya tıklayıp içeri girince ekrana iki tane seçenek çıkacak. Sağdaki, yani Bulut Kaydından Yükle seçeneğini seçin. Büyük ihtimalle oyunu yeniden başlatın  diyecek. İki kez hızlıca ana ekran düğmesine basıp uygulama sekmesini yukarı atın ve oyuna yeniden girin. Ve oyununuz hazır!

Evet, bu yazıda nasıl The Sims Mobile hilesini ios’ta kullanabileceğinizi anlattım. Umarım beğenmişsizdir. Beğendiyseniz aşağıdaki beğenme butonuna basın olur mu?

Karadelik Nedir?

Medya: Samanyolu karadeliği

Karadelikler. Bilimin tam olarak çözümleyemediği tek şey olarak da anılır. Peki bilimin açıklayabildiği kadarıyla karadelikler nedir?

Işığı büken tek şey

Evet, doğru okudunuz. Işığı bükmek! Size şöyle göstereceğim. Yeşil lazeriniz varsa alın ve açın. Bir yerlere tuttuğunuzda gittiği yol gözüktü, değil mi? Şimdi ışığa vurmayı falan deneyin. Bükülmedi (kimse beklemiyordu zaten) değil mi? Şimdi o ışığın yumuşak ve katı bir cisim olduğunu düşünün. İşte karadelikte ışık bu hali alıyor. Yumuşak, katı bir cisim ve bir sürü yumruk yiyip bükülüyor.

Tabii aklınızda bir soru kalmış olabilir. Işık oraya nasıl ve neden girdi. Karadelikler çok güçlü bir çekim kuvvetine sahiptir. Işığı ve diğer tüm cisimleri muazzam bir güçle çekerler. Ama içine çekildikten sonra cisimlere ve ışığa ne olduğu tam olarak bilinmiyor. Ama sanmayın ışığın bükülmesi bir teori! Işık daha karadeliğe girmeden bükülür ve yamulur. İnternette karadelik olarak araştırın.

Karadeliğin doğumu

Evet, tüm gök cisimleri gibi kara delikler de doğar. Karadelikler, aşlında çok yaşlı yıldızlardır. Evet, karadelikler önceden ışık saçarken artık yutuyor hâle geliyorlar.

Karadeliklerin oluşumu aslında basit bir şekilde anlatılabilir. Yıldızlar da bizler gibi yaşlanırlar. Yıldızlar mavi ve küçük olarak doğar. Mavi yıldızlar bebek sayılabilirler. Fakat zannedilenin aksine yıldızlar maviyken en sıcaktır. Sonra yavaş yavaş beyaza, yani çocukluğa geçerler. Bu dönemde ise hala yüksek sıcaklıktadır. Ama azar azar soğumuştur.

Daha sonra sarılığa, yani gençliğe geçilir. Sıcaklığın ortada olduğu dönemdir. Bizim Güneş’imiz de tam bu dönemdedir. Sonra turuncuya yani yetişkinliğe adım atar. Son olarak ise Kızıl Dev olarak adlandırılan zamana geçer. Bu dönemde yıldız kırmızı, soğuk ve büyüktür. Güneş’in hesaplanılan Kızıl Dev hali Dünya’ya ulaşmaktadır. Yani o denli büyüktür. Yıldızlar Kızıl Dev olup yaşlanınca en sonunda patlarlar, yani ölürler. Bu patlama yıldızın büyüklüğüne bağlı olarak bir Nötron Yıldızı ya da Karadelik oluşturabilir.

Sonuç

Evet, sonuç olarak karadelikler ölü yıldızlardır ve zombi gibi sağlıklı yıldızları yerler. Kısacası karadelikler zombidir de diyebiliriz. Evrende zombi istilası çıktı da denebilir 😀

Minecraft Cennete Nasıl Gidilir?

Desenli küplerle tasarım yapmayı sağlayan Minecraft, basit ve 3D bir oyundur. Program her geçen gün kendini geliştirirken levelleri atlamak isteyen oyuncular yeni güncellemeleri de dikkate alarak hedeflerine doğru ilerlemektedir. Java program dilinde yazılan oyun online olarak oynanabilir.

Minecraft’ta Cennete Gitmek İsteyenlere Özel Bilgiler

1 end portalı ve 1 ender gözü alarak uygulama üzerinde devam edilir. Portalın ilk olarak 3×3 şeklinde bir kare formunda dizilmesi gerekir. Köşelerin boş bırakıldığı düzende ortada kalan alanın yerleri kırılır. Ender gözleri end portallarınınüzerine iç kısma dik açıyla gelecek şekilde yerleştirilir. Bu süreç cennete gitmek için en önemli bölümdür. Düzgün dizilmek zorunda olan gözlerin hatalı olması halinde endportalının kırılması ve yeniden dizilmesi gerekir. Doğru şekilde yerleştirilen gözler sonrasında ortada açılan mor ve yıldızlı bölüm cennetin kapısıdır.

Minecraft Resmi Olarak Ne Zaman Kullanılmaya Başlandı?

Resmi olarak 2011 yılında yayınlanan ve kısa süre içinde tüm dünyaya yayılan Minecraft oyunu en basit anlatımıyla blokların üst üste dizilmesiyle oyuncunun kendi hayatını kurması ve devam ettirmesi esasına dayanır. Son derece basit grafiklerden oluşan oyunun tüm dünyada hayran kitleri oluşturması ve adına kitaplar yazılması ciddi bir pazarlama stratejisi olarak görülebilir. Her gün 18 milyon kişinin PC üzerinden Minecraft oyununa dahil olduğu biliniyor. Bu sayıya xbox, iOS, playstation ve android platformu eklendiğinde oyuncu sayısının 40 milyonu aştığından bahsedilebilir.

Bir kere bulaşanın bir daha bırakamadığı oyun, yayınlandığı ilk günden bu yana çeşitli ödüllere de layık görülmüştür. Minecraft hakkında verilen bilgiler ve ipuçları dikkate alınarak oyun daha zevkli ve oynanabilir seviyelere getirilebilir. Oyunda yer alan karakterler arasında; Ender Ejderhası, Creeper, Spider, Skeleton, Golem, Zombi, SnowGolem, Blaze, Zombi Pigman ve Spider Jockey sayılabilir.

Site İkonu (favicon) Yapımı Detaylı Anlatım 2

Evet, bir önceki yazımda WordPress 4.3 ve üstünde nasıl favicon eklenir onu anlatmıştım. Şimdi ise sizlere WordPress 4.2 ve altında nasıl favicon eklenir onu anlatacağım.

 

1-Favicon resminizi FTP üzerinden sitenizin kök dizinine .ico formatında ekleyin. Daha sonra WordPress admin panelinize giriş yapın.

2-Ardından, Görünüm >> Düzenleyici sekmesine gidin ve Üst Kısım ( header.php ) dosyanızı düzenlemek için açın.

3-Ve alttaki kodu header.php sayfanızda <head> ve </head> tagları arasında herhangi bir yere ekleyin.

<link rel=”icon” href=”https://www.kuzeyrodoplu.com/favicon.ico” type=”image/x-icon” />
<link rel=”shortcut icon” href=”https://www.kuzeyrodoplu.com/favicon.ico” type=”image/x-icon” />

Önemli:Kodun içindeki URL adreslerini, sitenizin kök dizinine eklediğiniz kendi URL adresinizle değiştirmeyi unutmayın.  http://www.sizinsiteniz.com/favicon.ico

Eğer kullanığınız tema header.php sayfasına sahip değilse, yada header.php sayfasının tam olarak nerede olduğunu bulamadıysanız, endişelenmeyin. Bu işlemi sizin yerinize yapacak bir wordpress eklentisi mevcut.

Insert Headers and Footers eklentisini wordpress sitenize yükleyip, etkinleştirin. Ardından Ayarlar >> Insert Headers and Footers sekmesine gidin ve “header” bölümüne yukarıdaki kodu yapıştırıp, kaydedin.

Eğer FTP nasıl kullanılır bilmiyorum yada FTP ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız, merak etmeyin onun için de All in One Favicon eklentisi mevcut.

Site İkonu (favicon) Yapımı Detaylı Anlatım

Evet, (artık nedense her yazıya evet diye başlıyorum) photoshop ve photogrid ile biraz imtihandan sonra bir site ikonu yaptım. Ama bunu siteye geçirirken bir hata oluştu.

Her neyse, bu yazıda size site ikonunu nasıl yapacağınızı ve siteye ekleyeceğinizi anlatacağım. Detaylı haliyle. Ama bilginiz olsun bu WordPress 4.3 ve üzeri versionlar içindir. WordPress 4.2 ve altı için sonraki yazıya gidin.

 

Favicon resminizin eni ve boyu birbiriyle aynı oranda olmalıdır (Kare). 32×32 yada 16×16 gibi.

Photoshop’u yada her hangi bir resim editörünü açın ve üzerinde kolayca çalışabilmek adına resminizi 128×128 boyutuna yada daha büyük boyutlara getirin. Gerekli çalışmaya bitirdikten sonra favicon resminiz hazır ise, resmi tekrar 32×32 boyutuna getirin ve PNG formatında kaydedin.

Modern web tarayıcılarının çoğu faviconu PNG formatında kabul etmesine rağmen bazıları favicon resmini hala .ico formatında ister. Bu yüzden sizinde PNG resminizi .ico formatına çevirmenizde de fayda var.

Favicon Generator ile bunu çok kolaylıkla yapabilirsiniz. Siteye girdikten sonra Import Image deyip, bilgisayarınıza kayıtlı olan faviconunuzu upload ettikten sonra faviconunuzu .ico formatında indirebilirsiniz.

Faviconunuzu indirdikten sonra şu şekilde gidin: WordPress Admin Paneli >> Görünüm >> Özelleştir sekmesine gidin.

Özelleştir sayfasında Site Kimliği (Site Başlığı) sekmesine tıklayın. Sekmeye tıkladığınızda Site İkonu seçeneğini göreceksiniz. Dosya seç kısmından belirlediğiniz resmi bilgisayardan seçerek sitenizi faviconlu haline getirebilirsiniz.