Minecraft Cennete Nasıl Gidilir?

Desenli küplerle tasarım yapmayı sağlayan Minecraft, basit ve 3D bir oyundur. Program her geçen gün kendini geliştirirken levelleri atlamak isteyen oyuncular yeni güncellemeleri de dikkate alarak hedeflerine doğru ilerlemektedir. Java program dilinde yazılan oyun online olarak oynanabilir.

Minecraft’ta Cennete Gitmek İsteyenlere Özel Bilgiler

1 end portalı ve 1 ender gözü alarak uygulama üzerinde devam edilir. Portalın ilk olarak 3×3 şeklinde bir kare formunda dizilmesi gerekir. Köşelerin boş bırakıldığı düzende ortada kalan alanın yerleri kırılır. Ender gözleri end portallarınınüzerine iç kısma dik açıyla gelecek şekilde yerleştirilir. Bu süreç cennete gitmek için en önemli bölümdür. Düzgün dizilmek zorunda olan gözlerin hatalı olması halinde endportalının kırılması ve yeniden dizilmesi gerekir. Doğru şekilde yerleştirilen gözler sonrasında ortada açılan mor ve yıldızlı bölüm cennetin kapısıdır.

Minecraft Resmi Olarak Ne Zaman Kullanılmaya Başlandı?

Resmi olarak 2011 yılında yayınlanan ve kısa süre içinde tüm dünyaya yayılan Minecraft oyunu en basit anlatımıyla blokların üst üste dizilmesiyle oyuncunun kendi hayatını kurması ve devam ettirmesi esasına dayanır. Son derece basit grafiklerden oluşan oyunun tüm dünyada hayran kitleri oluşturması ve adına kitaplar yazılması ciddi bir pazarlama stratejisi olarak görülebilir. Her gün 18 milyon kişinin PC üzerinden Minecraft oyununa dahil olduğu biliniyor. Bu sayıya xbox, iOS, playstation ve android platformu eklendiğinde oyuncu sayısının 40 milyonu aştığından bahsedilebilir.

Bir kere bulaşanın bir daha bırakamadığı oyun, yayınlandığı ilk günden  bu yana çeşitli ödüllere de layık görülmüştür. Minecraft hakkında verilen bilgiler ve ipuçları dikkate alınarak oyun daha zevkli ve oynanabilir seviyelere getirilebilir. Oyunda yer alan karakterler arasında; Ender Ejderhası, Creeper, Spider, Skeleton, Golem, Zombi, SnowGolem, Blaze, Zombi Pigman ve Spider Jockey sayılabilir.

8 kişi beğendi

Minecraft Cennete Nasıl Gidilir?” üzerine 2.745 düşünce