Site İkonu (favicon) Yapımı Detaylı Anlatım 2

Evet, bir önceki yazımda WordPress 4.3 ve üstünde nasıl favicon eklenir onu anlatmıştım. Şimdi ise sizlere WordPress 4.2 ve altında nasıl favicon eklenir onu anlatacağım.

  1. Favicon resminizi FTP üzerinden sitenizin kök dizinine .ico formatında ekleyin. Daha sonra WordPress admin panelinize giriş yapın.
  2. Ardından, Görünüm >> Düzenleyici sekmesine gidin ve Üst Kısım ( header.php ) dosyanızı düzenlemek için açın.
  3. Ve alttaki kodu header.php sayfanızda <head> ve </head> tagları arasında herhangi bir yere ekleyin.

<link rel=”icon” href=”https://www.kuzeyrodoplu.com/favicon.ico” type=”image/x-icon” />
<link rel=”shortcut icon” href=”https://www.kuzeyrodoplu.com/favicon.ico” type=”image/x-icon” />

Önemli: Kodun içindeki URL adreslerini, sitenizin kök dizinine eklediğiniz kendi URL adresinizle değiştirmeyi unutmayın.  http://www.sizinsiteniz.com/favicon.ico

Eğer kullanığınız tema header.php sayfasına sahip değilse, yada header.php sayfasının tam olarak nerede olduğunu bulamadıysanız, endişelenmeyin. Bu işlemi sizin yerinize yapacak bir wordpress eklentisi mevcut.

Insert Headers and Footers eklentisini wordpress sitenize yükleyip, etkinleştirin. Ardından Ayarlar >> Insert Headers and Footers sekmesine gidin ve “header” bölümüne yukarıdaki kodu yapıştırıp, kaydedin.

Eğer FTP nasıl kullanılır bilmiyorum yada FTP ile uğraşmak istemiyorum diyorsanız, merak etmeyin onun için de All in One Favicon eklentisi mevcut.

3 kişi beğendi

Site İkonu (favicon) Yapımı Detaylı Anlatım 2” üzerine 8.653 düşünce